تبلیغات
bekhanid ta bedanid` - مشق اول : مشق هایی برای شاد زیستن
سه شنبه 11 اسفند 1388  03:40 ب.ظ

 مشق هایی برای شاد زیستن

 

ما برای یادگیری به دنیا آمده ایم و كائنات معلم ماست . وقتی در درسی مردودمی شویم باید دوباره ثبت نام كنیم … و دوباره ! شرط ورود به درس بعدی ، یادگیری درس فعلی است و درسهای دنیا ، بی پایانند !

نتیجه : ما به دنیا آمده ایم كه یاد بگیریم .

 


 

ضمیر ناخود آگاه منفی را نمی فهمد

تا حالا شده اتفاقات زیر گریبانگیر شما بشود و افکارتان را تحت الشعاع قرار بدهد؟

پیرزنی یا پیر مردی را می شناسید که افتاده و پایش شکسته ومی بینید که چقدر درد می کشد . آیا این طوری فکر می کنید که اوه . امیدوارم این اتفاق برای من نیفتد. اخبار

را نگاه می کنید و می بینید که دزد به کسی زده یا افراد زیادی در زلزله صدمه دیدند - و یا کسی را با اسلحه کشتند. آیا این طوری فکرمی کنید که اوه. امیدوارم این اتفاق

برای من نیفتد - یا حتی خوشحالم که آن شخص من نیستم .

ضمیر ناخود آگاه توجهی به جمله منفی یعنی به٫(نه) و (ن) ندارد .

 حالا با در نظر گرفتن این مطلب - وقتی مدام این طوری با خودتان حرف می زنید - چه چیزی را به خودتان القا می کنید ؟

همین الان (نه) و (ن) را ازجمله هایتان بردارید تا متوجه شوید چه چیزی را دارید به خودتان می گویید و چه بلایی به سر خودتان می آورید.

اوه . امیدوارم این اتفاق برای من بیفتد !

 بله شما دارید این جمله را مدام به خودتان می گویید.

ممکن است چنین قصدی نداشته باشید.  اما ضمیر ناخودآگاه دقیقا همین جمله را می شنود. اگر به یک بچه دوساله بگویید این کلوچه را نخور - آن بچه  - دوساله چه چیزی

 را می شنود - یعنی ذهن او فقط روی کلمه کلوچه متمرکز است اگر شما به خودتان بگویید: نمی خواهم یک پیراشکی دیگر بخورم - چه چیزی را می شنوید ؟ می

 خواهم یک پیراشکی دیگر بخورم . تمرکز  ذهنتان دقیقا روی موضوع یا چیزی است که دارید به آن فکر می کنید. عاقبت هم پیراشکی دوم را میخورید و این حقیقت را

به خودتان اثبات می‌کنید.

 

 
زندگی تان را عوض کنید.

 

هر با که خواستید از این طور جمله ها بگویید - در لحظه عوضش کنید به :

خیلی خوشحالم که ایمن هستم .

یا خیلی خوشحالم که سلامت هستم.

اگر احساس کردید چنین جملاتی خودخواهتان می کند - این ها را امتحان کنید:

خیلی خوشحالم که سالم هستم و می‌دانم که همه آن ها ( یعنی کسانی که در مورد آن ها خوانده اید یا  شنیده اید .) نیز بهتر و بهتر میشوند.

به کلماتی که می گویید  دقت کنید. اگر باب میلتان نیستند -عوضشان کنید تا باب میل شوند.

کلماتی که می گویید توصیف گر- دیروزتان نیستند بلکه فرداهایتان را رقم می زنند که خواهانش هستید.

قبل از این که به این راهکار احتیاج پیدا کنید - انجامش دهید.

درست از همین حالا...

 

 


 

فریب نقطه اوج دیگران را نخور؟!

بین جوانان دهکده شیوانا مسابقه وزنه برداری در گرو های سنی مختلف برگزار شده بود. طبیعی است که از مدرسه شیوانا هم جوانانی در مسابقه شرکت می کردند.معمولا چون شاگردان مدرسه افرادی سالم و ورزشکار بودند در اکثر مسابقات امتیازهای خوبی بدست می آوردند و این برای کدخدای دهکده زیاد خوشایند نبود. به همین دلیل هنگام شروع مسابقه کدخدا با صدای بلند خطاب به جمعیت گفت:" امسال بچه های مدرسه شیوانا می خواهند سنگ تمام بگذارند و سه برابر وزنه های سال قبل را بالای سر خود ببرند. پس همگی جوانانی که سه برابر قبل وزنه بالای سر می برند را تشویق کنید!" و مردم دهکده هم بی خبر از نقشه کدخدا به تشویق شاگردان مدرسه پرداختند.

شاگردان مدرسه نگران و ناراحت به شیوانا که گوشه ای نشسته بود نگاه کردند و یکی از آنها به شیوانا گفت:" اگر ما سه برابر وزنه بالای سر ببریم تمام استخوانبندی بدنمان زیر سنگینی آن خرد خواهد شد. کدخدا با اینکار خود کاری کرد که ما حتی اگر بالاترین وزنه را هم بالای سر ببریم باز هم انتظار مردم برآورده نشود و مورد تمسخر قرار گیریم. چه کنیم؟"

شیوانا تبسمی کرد و از جا برخاست و با صدای بلند خطاب به مردم گفت:" کدخدا امسال با شما مزاح کرد و می خواست با این سخن خود درس مهمی به شما بدهد. کدخدا می دانست که وزنه سه برابر سنگین تر استخوان بچه های مدرسه را خرد خواهد کرد. او با این جمله می خواست به شما مردم بگوید که هرگزاجازه ندهید فریبکاران با تعریف نقطه اوج دست نیافتنی شما را ناامید کنند و یا پیشرفت های کوچک شما را بی ارزش نمایند و شما هم هرگز نباید فریب نقطه اوج ذهنی دیگران را بخورید و هیچوقت نباید خود را برای رساندن به نقطه ای که دیگران تعیین می کنند به دردسر اندازید. شما فقط سعی کنید در هر لحظه عالی و بی نقص عمل کنید. به هر نقطه ای که برسید همان نقطه عالی ترین نقطه زندگی شما خواهد بود."

 

 


 

10 قاعده برای موفقیت در مصاحبه استخدامی

 

1- در مورد تجارب و مهارتهایتان به وضوح و با علاقه صحبت كنید. زبان حرفه ای داشته باشید، اما از اینكه شخصیت تان بطور كامل برملا و روشن شود، هراسان نباشید. به نشانه بی میلی وقفه های كوتاه ومكث نكنید. شما برای هر پاسخ نیاز به چند ثانیه زمان دارید.

 

2-مثبت اندیش باشید. افراد استخدام كننده (كارفرما) تمایل به شنیدن عذر و بهانه ها یا احساسات بد در مورد یك تجربه منفی را ندارند. اگر آنها در مورد رتبه یا نمره پایین، تغییر ناگهانی شغل یا نقص سابقه تان جویا شدند، حالت دفاعی به خود نگیرید. در عوض توجه تان را به حقایق و واقعیات (خلاصه وار) و آنچه شما از تجربه تان یاد گرفتید، متمركز كنید.

 

3-آمادگی ارائه مهارتها و تجاربتان را داشته باشید تا وقتی آنها شرح حالی از شغلتان را خواستند، ارائه دهید. موقعیت تان را در ذهن كارفرما بعنوان فردی با یكسری مهارتها و صفات ویژه، تثبیت كنید. كارفرمایان مسایلی دارند كه نیاز به حل آنها توسط كارمندان با مهارتهای ویژه دارند. در توصیف مناسب صفاتتان مؤثر عمل كنید.

 

4-قبل مصاحبه اطلاعاتی در مورد شركت یا كار آینده تان بدست آورید. اطلاعاتی مهم شامل فعالیتهایی كه توسط كارفرما اجرا شده است، ثبات مالی كارفرما چگونه است و چه نوع شغلهایی در ارتباط با كارفرما است. تحقیق كنید چگونه می توانید به كارفرما در جریان جستجوی شغلی در مورد آن سازمان و توانایی و پتانسیل شما در آن سازمان كمك كنید. بدانید چگونه می توانید به شركت كمك كنید و سؤالهایی را آماده كنید كه از مصاحبه گر در مورد شركت سؤال كنید.

 

5-برای مصاحبه زود حاضر شوید. برنامه ریزی كنید كه 10 تا 15 دقیقه قبل از زمان مقرر، به محل مصاحبه برسید. رسیدن خیلی زود، كارفرما را دست و پاچه می كند و شرایط نامطلوب و ناشیانه ای ایجاد می كند. به همان نسبت دیر رسیدن در ابتدا یك تصور بدی به جای می گذارد. شخصاً در مورد زمان و ترتیب مصاحبه سؤال كنید.

 

6-یك كلاسر (كیف كاغذ) یا دفترچه یادداشت یا لااقل یك دسته كاغذ مرتب شده و تا خورده كه نام كارفرما روی آن نوشته شده باشد، همراه داشته باشید.

 

7-خلاصه اطلاعات و لیستی از سؤالاتی كه برای پرسش نیاز دارید همراه آورید. لیستی از سؤالاتتان را ارائه دهید كه مطمئن شوند شما اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری را جمع آوری كرده اید. نبایستی به خاطر بردن یادداشتها در طی مصاحبه پریشان شوید.

 

8-در بسیاری از مصاحبه های شغلی، نهار یا شام در نظر گرفته شده در روز مصاحبه، به تنهایی مهمان نوازی كارفرما را نشان نمی دهد اما همچنین یك بخش قابل توجه فرایند مصاحبه است. آداب معاشرت را رعایت كنید و در گفتگو و محاوره در طی صرف غذا سهمی داشته باشید. خیلی اوقات چگونگی مهارتهای اجتماعی جزء تصمیم گیری آنهاست.

 

9-بعد از مصاحبه، نام و لقب (عنوان) همه مصاحبه كنندگان، اثر انگشت یا مهرتان، سؤالهای باقیمانده و اطلاعاتی كه كسب كردید را بنویسید. اگر شما مرتباً در حال مصاحبه هستید، این فرایند به شما كمك می كند تا مدام به كارفرمایان توجه كنید و بوضوح تفاصیل را تعریف و بیان كنید.

 

10-در آخر، مصاحبه را با گفتن لطف سركار زیاد یا مرحمت سركار زیاد یا سپاسگزارم پایان ببرید. كارفرمایان به حركات و اشارات شما در موقع حرف زدن توجه می كنند كه گواهی برای توجه تان به جزئیات و علاقه تان به این شغل است.

 


 

رؤیای خود را دنبال كن

   (نویسنده بك كانفیلد)

من دوستی به نام مانتی رابرتز دارم كه یك مزرعه پرورش اسب دارد.

یك روز كه در حال صحبت بودیم او داستانی را برای من نقل كرد. داستان پسری كه فرزند یك تعلیم دهنده اسب دوره گرد بوده كه از اصطبلی به اصطبل دیگر، از مسابقه ای به مسابقه دیگر و از مزرعه ای به مزرعه دیگر می رفت تا اسب ها را آموزش دهد. بنابراین درس خواندن آن پسر در دبیرستان مرتباً با وقفه مواجه می شد وقتیكه سال آخر دبیرستان بود از او خواسته شد تا در یك صفحه بنویسید تا در آینده می خواهد كه و چه كاره باشد.

آن شب او هفت صفحه در توصیف هدف خود یعنی داشتن یك مزرعه پرورش اسب نوشت. او درباره رؤیای خود با تمام جزئیاتش نوشت و حتی یك شكل از یك مزرعه 200 جریبی كه در آن محل ساختمانها و اصطبلها و مسیر مسابقه مشخص شده بود كشید. و سپس نقشه یك ساختممان 370 متر مربعی را كشید كه در مزرعه 200 جریبی او واقع شده بود.

او تمام آرزوهای خود را در آن پروژه قرار داد و روز بعد آنرا به معلم  داد. دو روز بعد نوشته هایش به دست خودش بازگشت در صفحه اول یك F (نمره بسیار پایین) با رنگ قرمز نوشته شده بود. با یك توجه كه نوشته بود «بعد از كلاس بیا پیش من». پسر با  صفحات حاوی رؤیاهایش به دیدن معلم خود رفت و از او پرسید چرا نمره اش F شده است؟

معلم در پاسخ به او گفت این یك رؤیای غیر واقعی برای پسری در شرایط توست. تو فرزند یك خانواده دوره گرد از خانواده سطح پایینی هستی! و هیچ سرمایه ای نداری برای داشتن یك مزرعه پرورش اسب مقدار زیادی پول لازم است. تو باید یك زمین و اسبهایی با نژاد اصیل بخری و آنها را تكثیر كنی كه همه اینها مقدار زیادی پول لازم دارد. برای انجام چنین كاری هیچ راهی وجود ندارد. پس از آن، معلم اضافه كرد: اگر تو دوباره با واقع گرایی بیشتری این مطالب را بنویسی من هم در نمره تو تجدید نظر می كنم.

پسر به خانه رفت و مدت طولانی در این مورد فكر كرد و از پدرش در این باره كمك خواست ولی پدرش به او گفت ببین پسرم تو باید خودت این كار را تمام كنی و از ذهن خودت كمك بگیری. البته من می دانم كه این تصمیم بزرگی برای توست.

بالاخره بعد از یك هفته كلنجار رفتن پسر همان صفحات را بدون هیچ تغییری به معلمش برگرداند و به معلمش گفت تو می توانی نمره F را برای من نگه داری و من هم رؤیای خود را برای خودم نگه می دارم.

بله آن پسر مانتی بود. او اكنون یك مزرعه اسب 200 جریبی دارد و در حالی این داستان را تعریف می كرد كه در خانه 370 متر مربعی خود نشسته بود. مانتی ادامه داد. من هنوز آن ورق كاغذها را دارم. او اضافه كرد بهترین قسمت داستان اینجاست كه دو تابستان پیش همان معلم دبیرستان 30 دانش آموز خود را به مزرعه اسب من برای یك تور یك هفته ای آورد. وقتی كه معلم قدیمی داشت آنجا را ترك می كرد گفت من معلم تو بودم من سارق رؤیای تو بودم. در آن سالها من رؤیای بچه های زیادی را دزدیدم اما خوشبختانه تو آنقدر عاقل بودی كه رؤیای خود را نگه داری.

اجازه ندهید هیچ كس رؤیای شما را بدزدد از قلب خود فرمان بگیرید.


  • آخرین ویرایش:-
نظرات()   
   
What is leg length discrepancy?
شنبه 14 مرداد 1396 10:34 ب.ظ
Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if it
can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is now destroyed and she has 83
views. I know this is totally off topic but I had to share it with
someone!
Foot Complaints
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:41 ق.ظ
As the admin of this web site is working, no uncertainty very rapidly it will be well-known,
due to its quality contents.
What causes painful Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 07:07 ب.ظ
Hurrah, that's what I was exploring for, what a data! present here at this blog, thanks admin of this website.
std test at home
شنبه 3 تیر 1396 05:39 ب.ظ
بسیار قلب از خود نوشتن در حالی که ظاهر
شدن دلنشین در آیا نه حل و فصل بسیار خوب با من پس از برخی از زمان.

جایی در سراسر جملات شما قادر به من مؤمن اما تنها برای بسیار در
حالی که کوتاه. من با این حال کردم مشکل خود را با فراز
در مفروضات و شما خواهد را خوب به پر
همه کسانی شکاف. در صورتی که شما که می توانید انجام من
می قطعا بود تحت تاثیر قرار داد.
http://cristineemley.blogas.lt
چهارشنبه 3 خرداد 1396 07:00 ب.ظ
Why visitors still use to read news papers
when in this technological world everything is presented on net?
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آخرین پست ها

Khod Ra Beshanid !..........شنبه 21 فروردین 1389

Har Moghe Halet Bad Bood In Ro Bekhon!!..........شنبه 21 فروردین 1389

Chegone Shal Va Rousari Bebandim ..........شنبه 21 فروردین 1389

Amoozeshe Khabe Rahat Be Raveshe Chini..........چهارشنبه 18 فروردین 1389

laghari468..........یکشنبه 15 فروردین 1389

Rahnamiye Entekhabe Anti Viruse..........یکشنبه 15 فروردین 1389

درسهای زندگی..........یکشنبه 15 فروردین 1389

dorogh468..........یکشنبه 15 فروردین 1389

داستان کوتاه..........یکشنبه 15 فروردین 1389

212-468..........یکشنبه 15 فروردین 1389

In Makan Ha Zendegi Nakonid..........یکشنبه 15 فروردین 1389

Dastane Kotah ....Shekast Vojod Nadarad..........دوشنبه 17 اسفند 1388

Natayeje OScar 2010)Shekaste Avatar)..........دوشنبه 17 اسفند 1388

Bright Lights, City Life: The World While You Sleep..........دوشنبه 17 اسفند 1388

مشق اول : مشق هایی برای شاد زیستن..........سه شنبه 11 اسفند 1388

مشق شماره 2 : چرا به مصیبت نیاز داریم؟..........سه شنبه 11 اسفند 1388

مشق شماره 3 : درسهای زندگی..........سه شنبه 11 اسفند 1388

مشق شماره 4 : هر كاری را می توانم انجام بدهم به جز این یكی !..........سه شنبه 11 اسفند 1388

میهن هیست..........دوشنبه 10 اسفند 1388

چگونه طلا بخریم؟..........دوشنبه 10 اسفند 1388

چگونه با انگیزه و هدفمند باشیم..........چهارشنبه 5 اسفند 1388

خلاقیت برتر از پرهوشی..........چهارشنبه 5 اسفند 1388

همه پستها